Město a okolí

Město a okolí
  1. Domů
  2. Město a okolí

Děčín a okolí je boží

Děčín je obklopen krásnou přírodou a rozléhá se na obou březích řeky Labe. Městu dominuje Zámek Děčín, naproti skála Pastýřská stěna s výletní restaurací, Zoologickou zahradou a velmi populární Via Ferratou. Pohádková krajina Labských pískovců vám vyrazí dech, stejně jako celá řada rozhleden na celém území národního parku České Švýcarsko.


 

Pravčická brána

Pravčickou bránu můžeme považovat za symbol a nejnavštěvovanější místo Českého Švýcarska. Jedná se o národní přírodní památku, která je největší přirozenou skalní bránou v celé Evropě.


 

Belveder

Jedná se o nejstarší vyhlídku Českého Švýcarska, která poskytuje výhled na Labský kaňon. Přímo u vyhlídky je postaven hotel, kde se tímto krásným výhledem mohou návštěvníci kochat nad šálkem kávy či čaje.


 

Zámek Děčín

Jedno z nejnavštěvovanějších míst Děčínska je Zámek Děčín, který se nachází v samotném centru města. Zámek je postaven na pískovcové skále a je obklopen zámeckými zahradami a parkem.


 

Zámecké zahrady Děčín

Zahrady přilehlé k Děčínskému zámku bývaly rozlehlými vinicemi, které se v 18. století proměnily v okrasné zahrady. Dnes se zde konají různé události spojené s hudbou a jídlem a návštěvníci se zde v otvírací době mohou procházet nebo posedět u kašny ve středu zahrad.


 

Kaňon Labe u Hřenska

Toto výletní místo naleznete mezi Děčínem a obcí Hřensko a nabízí spoustu vyhlídek a turistických tras.


 

Rozhledna Sněžník

Rozhledna Sněžník se nachází v oblasti Tisá, leží ve výšce 723 m.n.m. a na vrchol musíte vystoupat přibližně 153 schodů. Výhled za to však rozhodně stojí, neboť odhalí výhled do kraje, ale i na Ještěd, Milešovku a České středohoří.


 

Via Ferrata

Zájem o Ferraty v Česku roste a Děčín rozhodně nezůstává pozadu. Ve slunečné, ale i deštivé dny zde můžeme vidět návštěvníky, horolezce a dobrodruhy ze všech koutů České republiky, ale i zahraničí.


 

Cyklovýlety v okolí

Po celém Děčíně a okolí můžeme najít nespočet různých cyklostezek, které potěší všechny výletníky. Všechny tyto cyklostezky se totiž mohou chlubit krásnou přírodou, která se nachází podél řeky Labe, ale i v samotném centru města. Tímto způsobem lze navštívit krajinu Česko-Saského Švýcarska nebo německé příhraničí.


 

Aquapark Děčín

Aquapark Děčín potěší nejen plavce a sportovce, ale i rodiny s malými dětmi. Nabízí totiž nejen bazény o délce 25 a 50 metrů, tobogány, vířivky, divokou řeku, ale i wellness, ve kterém si můžete zajít do sauny nebo na masáž.


 

Skály Tisá

Tiské skály jsou perfektním místem pro celodenní výlet, protože nabízí nespočet míst plných různých pískovcových útvarů, přístupných pěšky, ale i na kole. Je to také ráj horolezců.


 

Zoologická zahrada Děčín

Zoologická zahrada v Děčíně se nachází v prostředí lesoparku na Pastýřské stěně a návštěvníci zde mohou pozorovat nejrůznější zástupce živočišné, ale i rostlinné říše. Chová přibližně 150 druhů zvířat a nabízí zábavný program pro školy, dospělé, ale i rodiny s dětmi.


 

 

Kvádrberk

Výletní místo Kvádrberk nabízí procházku krásným lesem zakončenou vyhlídkou na celý Děčín ve výšce 289 m.n.m. V nedávné době zde vznikla naučná stezka, která návštěvníky informuje o zdejší fauně a floře.


 

Rafty na řece Labi

Krásnou přírodu můžete objevovat nejen pěšky, ale i na raftech po řece Labe, které si lze zapůjčit na několika místech v Děčíně. Tento způsob dopravy lze zkombinovat i s cyklovýletem.


 

Růžová vyhlídka u Děčína

Další vyhlídka v okolí Děčína ve výšce 432 m.n.m. nabízí jedinečný výhled na Růžový hřeben, Děčínský Sněžník a Velký Zschirstein.


 

Soutěsky Děčín - Hřensko

Toto místo by neměl vynechat žádný návštěvník Děčínska. Jedná se o Edmundovu a Divokou soutěsku, které se nachází v obci Hřensko nedaleko Děčína. Tuto krásnou přírodu můžete objevovat pomocí komentované plavby na člunech.


 

Adrenalin Challenge v Děčíně

Na každoroční dvoudenní událost Adrenalin Challenge v Děčíně se sjíždí aktivní lidé z celé České republiky a zahraničí, aby prokázali svou fyzickou zdatnost v několika disciplínách jako je slaňování, přelanění cca 300m, skok z mostu, jet ski, provazový žebřík a samozřejmě via ferrata. Tento program je velmi zajímavý jak pro účastníky, tak i pro diváky, kteří jsou zváni na velmi bohatý doprovodný program, který dále zahrnuje Adrenalin Challenge Race a program pro děti.


 

S-Centrum Děčín

Pokud si chcete zacvičit, zarelaxovat nebo si jen odpočinout, navštivte S-centrum Děčín, které nabízí vše od ubytování, restaurace, casino až po pohybové aktivity jako je fotbálek, badminton, bowling, minigolf, wellness, fitness, laserová střelnice a squash.

 

Městské slavnosti Děčín

Slavnosti Děčín se konají každoročně po celý květen a návštěvníky mohou potěšit hudebním festivalem, který je zakončen ohňostrojem s hudebním doprovodem, Adrenalin Challenge, Dřevosocháním a historickým trhem májovým, na kterém si mohou zakoupit historické a farmářské výrobky.


 

Děčín a okolí - podívejte se sami

Video